Udział Gminy Cegłów w XL Zgromadzeniu Ogólnym Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.
Udział Gminy Cegłów w XL Zgromadzeniu Ogólnym Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej. 17 i 18 czerwca Burmistrz Marcin Uchman reprezentował nasz samorząd w obradach XL Zgromadzenia Ogólnego Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, którego Gmina Cegłów jest członkiem.
Związek jest największą ogólnopolską organizacją skupiającą gminy wiejskie i miejsko-wiejskie. Podstawowym celem Związku jest integracja samorządów wiejskich i rozwiązywanie typowych problemów tego środowiska. Wspólne działania za pośrednictwem Związku pomagają w sposób zorganizowany walczyć o interesy gmin członkowskich. Działania ZGWRP są prowadzone na wielu płaszczyznach. Dotyczą zarówno negocjacji z Rządem, konsultacji w Parlamencie, wymiany doświadczeń pomiędzy członkami, jak i działań w celu gospodarczego i kulturalnego rozwoju gmin wiejskich. Związek od lat działa skutecznie w wielu sferach broniąc spraw gmin wiejskich. Podczas obrad dyskutowano o najważniejszych aktualnych zagadnieniach dotyczących gmin min. o wyzwaniach i zagrożeniach w obszarze edukacji, bezpieczeństwa i finansów publicznych.

