Otwarcie gminnej oczyszczalni ścieków
15 czerwca na terenie oczyszczalni ścieków w Cegłowie przy ul. Dobrzyckiego 37 odbyła się uroczystość podsumowująca realizację inwestycji związanych z rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej na terenie Gminy Cegłów w latach 2022-2026. Wydarzenie było również okazją do oficjalnego oddania do użytkowania zmodernizowanej oczyszczalni ścieków. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, instytucji współpracujących przy realizacji inwestycji oraz wykonawców poszczególnych zadań. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Dorota Kikolska - Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Czesława Mroczka, reprezentująca posła ziemi mińskiej i członka sejmowej Komisji Infrastruktury Kamil Nalewka reprezentujący Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Rafał Ciszkowski - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Mińsku Mazowieckim.
W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych Gminy Cegłów, radni, sołtysi, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Cegłów, na czele z Burmistrzem Cegłowa Marcin Uchman i Zastępcą Burmistrza - Dariuszem Uchmanem.
Obecni byli także przedstawiciele firmy NEWATER. Przywracamy wodę naturze, odpowiedzialnej za modernizację oczyszczalni ścieków, z Mateuszem Angowskim - Dyrektorem Realizacji Regionu Połnoc na czele, a także przedstawiciele firm realizujących budowę sieci kanalizacyjnej, kierownicy budów, inspektorzy nadzoru oraz wszyscy pracownicy zaangażowani w przygotowanie i realizację przedsięwzięcia. Spotkanie stanowiło okazję do podsumowania efektów wieloletnich działań inwestycyjnych w zakresie gospodarki wodno-ściekowej oraz podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji tego ważnego dla mieszkańców Gminy Cegłów przedsięwzięcia.

