Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Cegłowie
W miniony weekend w Skupiu odbył się Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Cegłowie. Podczas spotkania podsumowano działalność jednostek OSP z terenu gminy oraz wybrano nowe władze na kadencję 2026–2031.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele do zarządu gminnego oraz delegaci jednostek OSP, przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście oraz druhny i druhowie z całej gminy. Zjazd otworzył Prezes Oddziału Gminnego, dziękując strażakom za zaangażowanie i działalność społeczną w minionej kadencji. Następnie wybrano Prezydium Zjazdu oraz komisje: mandatową, uchwał i wniosków oraz wyborczą.
Podczas obrad przedstawiono sprawozdania z działalności Zarządu Oddziału Gminnego, Komisji Rewizyjnej oraz informacje dotyczące działalności operacyjnej jednostek OSP. Delegaci jednogłośnie udzielili absolutorium ustępującemu Zarządowi, wyrażając uznanie za pracę na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej w gminie. ????
Najważniejszym punktem Zjazdu były wybory nowych władz Oddziału Gminnego ZOSP RP. W wyniku głosowania wybrano Zarząd Oddziału Gminnego w składzie:
-Prezes – Przemysław Dębowski
- Wiceprezesi – Piotr Marczuk i Marcin Bajszczak
- Komendant Gminny – Sławomir Olszewski
- Sekretarz – Damian Kacprowicz
- Skarbnik – Damian Grasiak
- Członkowie Prezydium Zarządu – Paweł Świątek, Wiesław Niewczas, Łukasz Sęktas oraz Marcin Kaczorek
- Członkowie zarządu – Marek Zgódka, Wojciech Mistewicz, Sebastian Jackiewicz, Grzegorz Gałązka, Przemysław Komorek, Mariusz Smuga oraz Kamil Płochocki.
Wybrano również Komisję Rewizyjną, którą tworzą: Sylwester Jakubczyk, Kamil Redek oraz Mariusz Sadowski.
Podczas zjazdu wybrano także przedstawicieli do Zarządu Oddziału Powiatowego: Przemysława Dębowskiego i Damiana Kacprowicza oraz delegatów: Piotra Gajowniczka, Annę Mistewicz i Łukasza Ostrowskiego.
Na zakończenie zaproszeni goście m.in. Burmistrz Cegłowa – Marcin Uchman, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego – Antonii Jan Tarczyński, Przewodniczący Rady Powiatu – Piotr Pustoła, Przedstawiciel PSP - mł. bryg. Kamil Płochocki oraz Członek Zarządu Powiatu Mińskiego – Damian Kacprowicz, podkreślili dynamiczny rozwój jednostek OSP w ostatnich latach, doposażenie w sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz ogromne zaangażowanie strażaków w akcje ratownicze, szkolenia i działalność społeczną. W minionej kadencji zakupiono trzy nowe samochody pożarnicze oraz jeden używany, a jednostki OSP Mienia i OSP Pełczanka zostały włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Gratulujemy nowo wybranym władzom i życzymy powodzenia w realizacji kolejnych działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców!

