Przejdź do treści
Jesteś tutaj:   Strona główna   »   Aktualności   »   Studenci ze Szwajcarii z wizytą studyjną w Cegłowie
Studenci ze Szwajcarii z wizytą studyjną w Cegłowie
Studenci ze Szwajcarii z wizytą studyjną w Cegłowie
19 wrz 2022
W minioną środę mieliśmy przyjemność gościć studentów Uniwersytetu Nauk Stosowanych i Sztuki w Lucernie (Hochschule Luzern) ze Szwajcarii, którzy odwiedzili naszą gminę wraz z przedstawicielami ambasady Szwajcarskiej.

???? Wizyta studyjna miała na celu zapewnienie wielopoziomowego doświadczenia edukacyjnego, realizującego kilka celów dydaktycznych, w tym: zrozumienie otoczenia gospodarczego, politycznego i społecznego naszego kraju, poznanie naszej kultury oraz nawiązanie kontaktów z lokalnymi przedsiębiorcami, urzędnikami i działaczami społecznym.
???? Wizytę szwajcarskich gości rozpoczęliśmy od spotkania z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy Cegłów, gdzie wraz z Burmistrzem Cegłowa Marcinem Uchmanem oraz Sekretarz Gminy Justyną Cholewińską – Michalczyk, studenci obejrzeli film promujący naszą gminę oraz wysłuchali prezentacji dotyczącej największych atrakcji turystycznych i zrealizowanych inwestycji w gminie.
???? Po prelekcji nasi goście udali się do parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Andrzeja Apostoła w Cegłowie, gdzie Burmistrz Cegłowa, przedstawił zebranym historię największego zabytku wschodniego Mazowsza – ołtarza Mistrza Lazarusa.
???? Delegacja spotkała się również z przedstawicielami lokalnych firm m.in. STOLBUD, MAJSTER- POL i odwiedziła Gospodarstwo Ekologiczne Grajan w Rososzy, gdzie uczestniczyła w warsztatach serowarskich poprowadzonych przez dr hab. inż. Romana Niedziółkę (profesora Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach). Przy tej okazji odbyła się degustacja produktu regionalnego, Koziego Sera Twarogowego z Cegłowa i wypieku przygotowanego przez KGW Roszosz – Sójki Lazarusa.
???? Na zakończenie wizyty studyjnej odbyło się spotkanie z KGW Mienia połączone z warsztatami kulinarnymi z wypiekania Sójki Mienianki oraz zwiedzenie jednostki OSP Mienia. Całość zaś zwieńczyła uroczysta kolacja przygotowana przez KGW Mienia i występ zespołu ludowego Cegłowianie.
???? Dziękujemy naszym miłym Gościom za odwiedzenie naszej gminy, za wspólne rozmowy i wymiany doświadczeń kulturowych.
???? Dziękujemy organizatorom projektu, w szczególności Pani Magdalenie Chabiera, która była koordynatorem wydarzenia.
Ufamy, że spotkanie będzie początkiem przyjaźni i dalszej współpracy. Do zobaczenia????

 

Mapa gminy Cegłów | System Informacji Przestrzennej
Mapa gminy Cegłów | System Informacji Przestrzennej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
pomagamy_ukrainie
pomagamy_ukrainie
ostrzeenia
ostrzeenia
SMS
SMS
e-Usługi
e-Usługi
kiedy_smieci
kiedy_smieci
kalendarz
kalendarz
korona
korona
baner_msza
baner_msza
Sprawdź kolejki
Sprawdź kolejki
Cegłów na Facebook’u
Cegłów na Facebook'u
Regionalia Gminy Cegłów
Regionalia Gminy Cegłów
Cegiełka
Cegiełka
System rozliczeń za wodę
System rozliczeń za wodę
baner-hala
baner-hala
cgn
cgn
Klub Kulturazne Zacisze
Klub Kulturazne Zacisze
Fundusze Norweskie
Fundusze Norweskie
pse
pse
akademia_kompetancji
akademia_kompetancji
banery_sojka
banery_sojka
deklaracja
deklaracja
cyber
cyber